Dlaczego opłaca się zakupić lnianą pościel? Sprawdź!

Data dodania:
Kategoria: Dom i ogród
Ocena
0.00

Gdy po całym trudnym dniu wchodzisz do sypialni marzysz tylko o tym, by się błogo zrelaksować oraz odpocząć. Czy jednak zdajesz sobie sprawę, że to, w jakiej sypiasz pościeli, ma duże znaczenie dla zdrowia oraz jakości snu? Dlatego też opłaca się zainwestować w materiał naturalny, jak i dobrej jakości! W niniejszym wydaniu opisujemy lnianą pościel oraz jej wspaniałe właściwości, a przekonasz się, że warto ją mieć. Zapraszamy!

Wyjątkowe działanie lnu!

Len może zaskakiwać – nie jest to roślina porywająca wizualnie, ma dość drobne, niebieskie kwiatki, które da się ujrzeć na wielu łąkach kwietnych. Jednak niesie ze sobą dużo interesujących zastosowań. Po oleiste dobroczynnie wpływające na nasze zdrowie ziarna oraz fenomenalne, trwałe włókna z łodyg. Co ważne, roślina wyrasta naturalnie w Polsce. Len jest użytkowany w kosmetyce, farmakologii, jak również we włókiennictwie. Co prawda kojarzy się z solidnym, bez trudu gniotącym się płótnem, ale dzięki odpowiedniej technologii wytwarzane są przyjemne w dotyku, miękkie materiały.

Jakie właściwości posiada len?

Dlaczego lepiej  wydać więcej na pościel uszytą z lnu niż na pościel bawełnianą? Sekret tkwi w fenomenalnych właściwościach włókien, które czynią, że są one znakomitym materiałem na poszewki oraz prześcieradła. Przede wszystkim len jest termoregulacyjny, w związku z tym gwarantuje doskonały komfort latem, jak i zimą. W ciepłe dni delikatnie chłodzi, gdy jednakże jest zimno, osoby śpiące pod taką pościelą czują lekkie grzanie i przyjemne otulenie. Dzięki temu budzimy się rano w należytej formie, bez niemiłego wrażenia zmęczenia oraz spocenia.

Dodatkowo budowa włókien powoduje, że jest ona antyalergiczna – roztocza nie lubią na niej bytować. Grzyby oraz bakterie także nie rozwijają się chętnie w tym środowisku, za to len działa łagodząco na skórne podrażnienia – jest wspaniały dla osób z delikatną skórą oraz skłonnościami do alergii. Do tego, mikroskopijne włókienka kapitalnie wpływają na mikrokrążenie, stąd cera na ciele i twarzy jest w wybornej kondycji. Poszewki na poduszki z lnu nie elektryzują włosów – same pozytywy!

Len – niezwykle prosty sposób na utrzymanie czystości!

Mocną zaletą pościeli z lnu jest jej niezwykle prosta pielęgnacja. Co ciekawe, len odpycha zabrudzenia oraz kurz, dlatego tak łatwo się nie brudzi. Za to ubóstwia wodę i im częściej jest prany, tym jest miększy oraz trwalszy! Stąd właśnie taką pościel można wykorzystywać kilka, a nawet kilkanaście lat bez najmniejszego problemu. To naturalny materiał, można go prać w pralce, wystarczy użyć łagodnego detergentu. Najlepiej postępować zgodnie ze wskazówkami producenta, jednak z całą pewnością ta czynność nie będzie trudna.

Len – natura w dobrym guście!

Chcesz kupić pościel lnianą, lecz nie jesteś pewna, czy będzie ona właściwa do romantycznego stylu Twojej sypialni? Nic się nie martw! Pościel lniana ze swoimi naturalnymi wgnieceniami pasuje do wielu stylizacji, a najbardziej do stylu skandynawskiego, boho i eklektycznego. Mimo to, w innym stylu również świetnie się odnajdzie, a to za sprawą rozmaitej kolorystyki materiału, z którego pościel lniana jest szyta!

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Gdy po całym trudnym dniu wchodzisz do sypialni marzysz tylko o tym, by się błogo zrelaksować oraz odpocząć. Czy jednak zdajesz sobie sprawę, że to, w jakiej sypiasz pościeli, ma duże znaczenie dla zdrowia oraz jakości snu? Dlatego też opłaca się zainwestować w materiał naturalny, jak i dobrej jakości! W niniejszym wydaniu opisujemy lnianą pościel oraz jej wspaniałe właściwości, a przekonasz się, że warto ją mieć. Zapraszamy!Wyjątkowe działanie lnu!Len może zaskakiwać – nie jest to roślina porywająca wizualnie, ma dość drobne, niebieskie kwiatki, które da się ujrzeć na wielu łąkach kwietnych. Jednak niesie ze sobą dużo interesujących zastosowań. Po oleiste dobroczynnie wpływające na nasze zdrowie ziarna oraz fenomenalne, trwałe włókna z łodyg. Co ważne, roślina wyrasta naturalnie w Polsce. Len jest użytkowany w kosmetyce, farmakologii, jak również we włókiennictwie. Co prawda kojarzy się z solidnym, bez trudu gn...