Praca biurowa a porządek w miejscu pracy

Data dodania:
Kategoria: Praca
Ocena
0.00

Każdy na co dzień zmaga się z bałaganem. Sprzątania nie da się uniknąć. Szczególnie ważne jest dbanie o czystość w miejscu, w którym pracujemy. Sprzyja to myśleniu i ogólnie pojętej pracy twórczej. O wiele łatwiej się skupić, kiedy dookoła nas jest czysto i wszystkie przedmioty mają swoje miejsce. W niniejszym artykule podpowiadamy jak skutecznie zaplanować warunki swojej pracy.

Systematyczne sprzątanie biurka w pracy — Czy warto?

Stanowisko pracy powinno być regularnie porządkowane. Nadmiar starych notatek z przypomnieniami albo takich, które dotyczą kolejnych miesięcy, może powodować stres i dezorganizować wykonywanie obecnych zadań. Dlatego po skończonej pracy zawsze przeznacz chwilę na uporządkowanie swojego stanowiska. Odłóż książki, segregatory i brudnopisy na właściwe miejsce. Zrób to samo z przyborami do pisania. Dobrze mieć możliwość powieszenia tablicy na ścianie, na której znajdą się wszelakie uwagi i przypomnienia. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie plannera tygodniowego, dzięki czemu będziesz w stanie produktywnie zaplanować swoje zajęcia.

Równie ważne jest systematyczne ścieranie kurzu z wszystkich powierzchni. Jest to niezwykle istotne, ponieważ jak wiadomo wszelkie urządzenia elektroniczne przyciągają kurz i roztocza. Przed rozpoczęciem zaplanowanych zajęć warto przewietrzyć miejsce, w którym znajduje się biurko. Świeże powietrze jest zdrowe i korzystnie wpływa na pracę mózgu. O wiele lepiej się myśli.

Porządek na biurku to nic skomplikowanego — Kilka prostych porad

Istotną kwestią jest systematyczność i odpowiednio dobrane narzędzia, które to ułatwią. Przydatne z pewnością będą różne pojemniki na długopisy, segregatory na dokumenty, a także plannery, w których można zapisać istotne informacje. Pamiętaj też, żeby przestrzeń, w której pracujesz, nie była zagracona. Nie potrzebne jest piętnaście pojemniczków na przybory piśmiennicze, bo powstanie bałagan i chaos. Minimalizm jest świetnym wyjściem, ale oczywiście warto mieć w zasięgu wzroku przedmioty, które umilą Twój czas pracy. Może to być zdjęcie bliskiej osoby, ulubiony kubek na kawę  czy mały kwiatek. Z pewnością pozytywnie wpłyną na psychikę, a tym samym na rezultaty pracy.

Tryb pracy jest bardzo istotny — Czyli jak nie dać się rozproszyć w pracy?

Nie tylko sprzątanie jest kluczowe. Równie istotne jest trzymanie się pewnych zasad podczas wykonywania pracy. Na początek wycisz albo wyłącz swój telefon komórkowy. W sytuacji gdy nikt i nic nie będzie odrywać Cię od zajęć, wykonasz je o wiele szybciej.

Zrób to samo z internetem, wyłącz go. Jeżeli nie jest to wykonalne, gdyż używasz go do pracy, nie daj się rozpraszać. Internet kusi, wiadomo. Zawsze jest coś, co trzeba sprawdzić, obejrzeć lub przeczytać. Staraj się jednak, jak możesz koncentrować tylko na zadaniach, które musisz wykonać. Stopniowo wejdzie Ci to w krew i będziesz potrafił skupić swoją uwagę tylko na tym, co ważne. Jeżeli pracujesz w domu i nie jesteś sam, poproś współlokatorów o zachowanie ciszy i nieprzeszkadzaniu Ci w czasie Twojej pracy. Z pewnością to uszanują, a dzięki temu Twoja praca nie będzie niczym zakłócana. To bardzo ważne, gdyż przeciąganie czasu na wykonanie obowiązków nie sprzyja motywacji.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 1
Lidia Dudek

Porządek w miejscu pracy to podstawa. Bez tego człowiek nie ujedzie.

0 0
Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii

Brak Artykułów