Praca fryzjera - co powinno się wiedzieć?

Data dodania:
Kategoria: Moda i uroda
Ocena
0.00

Kariera w branży fryzjerskiej jest w tej chwili bardzo ochoczo wybierana wśród młodych pań w naszym kraju. Z jakiego powodu wiele dziewczyn przyucza się do tego zawodu na kursach i w szkołach zawodowych? Które umiejętności powinny posiadać kandydatki na fryzjerkę? Dlaczego również mężczyźni próbują sił w tej branży? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Jak zostać fryzjerem?

Osoby z zawodem fryzjera zdołały osiągnąć to na parę sposobów. Jedną możliwością jest ukończenie szkoły przygotowującej w tym kierunku (szkoły branżowej, technikum, lub policealnego studium fryzjerskiego). Inną opcją jest uczestnictwo w kursie bądź przyuczenie do zawodu u mistrza zawodu (nazywane jako rzemieślnicza nauka zawodu).

Instytucje którymi są Ochotnicze Hufce Pracy (OHP) mają w swojej ofercie te tryby nauki zawodów, z pominięciem szkoły policealnej i technikum. W trakcie zajęć uczeń ma sposobność poznać zawód od strony teoretycznej. Uczy się higieny pracy, jak również realizuje praktyczne ćwiczenia rozwijające umiejętności. Może to być strzyżenie, komponowanie fryzur, czy wykonywanie koloryzacji. Dzięki praktykowaniu przez wiele godzin, uczeń uczy się samodzielności oraz zyskuje pewność siebie.

Cechy pomagające w zawodzie

Fryzjerstwo to zawód wymagający zdolności manualnych. Nie każdy będzie dobrym fryzjerem. By sprawdzić się w zawodzie fryzjera, musisz lubić i przede wszystkim nie możesz się obawiać dotykania cudzych włosów. Ważne, aby fryzjer był pewny siebie i wywoływał tym sposobem zaufanie. Musi również mieć rozwinięty zmysł estetyki. Praca wiąże się z wieloma godzinami na nogach. Z tego powodu istotne jest zdrowie oraz sprawność fizyczna. Brak alergii jest wymagany. W czasie zmiany będziecie mieć nierzadko kontakt z rozmaitymi związkami chemicznymi zawartymi przykładowo w farbach do włosów.

Istotny jest odpowiedni kontakt z klientem i jego zaufanie do was. Według wielu osób mężczyźni aranżując damskie fryzury robią to w taki sposób, ażeby podobały się one facetom. Tego typu myślenie sprawia, że wiele kobiet chętnie wybiera się z potrzebą zmian do mężczyzn.

Na jakie zadania może natrafić fryzjer?

Podstawowe czynności to strzyżenie, farbowanie i układanie fryzur. Niejednokrotnie należy również wykorzystać swoją wiedzę. Fryzjer powinien znać przeciwwskazania do wypełnienia konkretnych usług. Powinien potrafić obsługiwać, czyścić oraz sterylizować przyrządy fryzjerskie. Musi znać typy urody oraz mieć pojęcie, jakie stylizacje do nich pasują. Musi umieć przeprowadzić określone zabiegi pielęgnacyjne i być w stanie poradzić klientom jak powinni dbać o włosy oraz skórę głowy samodzielnie. Powinien rozpoznawać strukturę włosa, ażeby wybrana przez niego pielęgnacja spełniała wszystkie oczekiwania oraz dawała należyty efekt.

Trzeba pamiętać, że wizyta u fryzjera dla wielu osób jest chwilą relaksu oraz wypoczynku od wyczerpującej codzienności. Fryzjer powinien być w stanie zadbać o komfort psychiczny oraz odprężenie swoich klientów.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Makijaż dopasowany do typu urody!
Data dodania:
Kariera w branży fryzjerskiej jest w tej chwili bardzo ochoczo wybierana wśród młodych pań w naszym kraju. Z jakiego powodu wiele dziewczyn przyucza się do tego zawodu na kursach i w szkołach zawodowych? Które umiejętności powinny posiadać kandydatki na fryzjerkę? Dlaczego również mężczyźni próbują sił w tej branży? Dowiesz się z poniższego artykułu.Jak zostać fryzjerem?Osoby z zawodem fryzjera zdołały osiągnąć to na parę sposobów. Jedną możliwością jest ukończenie szkoły przygotowującej w tym kierunku (szkoły branżowej, technikum, lub policealnego studium fryzjerskiego). Inną opcją jest uczestnictwo w kursie bądź przyuczenie do zawodu u mistrza zawodu (nazywane jako rzemieślnicza nauka zawodu).Instytucje którymi są Ochotnicze Hufce Pracy (OHP) mają w swojej ofercie te tryby nauki zawodów, z pominięciem szkoły policealnej i technikum. W trakcie zajęć uczeń ma sposobność poznać zawód od strony teoretycznej. Uczy się higieny pra...