Jak szybko i skutecznie sprzedać swoje mieszkanie? Kilka zasad!

Data dodania:
Kategoria: Nieruchomości
Ocena
0.00

Zastanawiasz się nad tym, jak sprzedać mieszkanie? Idealnie trafiłeś! W dzisiejszym artykule rozprawiamy się z tym trudnym tematem i podpowiadamy, jak szybko i skutecznie sprzedać swoje mieszkanie! Jest kilka istotnych zasad, które musisz przestrzegać i zrobić, zanim dojdzie do sprzedaży. Poniżej opisaliśmy aspekty związane z dokumentami, przygotowaniem lokalu na wizytę zainteresowanych oraz końcową rozmowę.

Wycena nieruchomości – jak to zrobić? O czym należy pamiętać przy przygotowywaniu dokumentów?

Kiedy myślimy o odpowiednio przeprowadzonej transakcji, powinniśmy przygotować wszelkie potrzebne dokumenty. Na początek sprawdź, jak wygląda twoje prawo do sprzedania nieruchomości. Zdarza się, że przedmiot sprzedaży posiada paru właścicieli lub postępowanie spadkowe nie zostało jeszcze zakończone. Istotna jest prawidłowa analiza dokumentu uzyskania praw do mieszkania. Następną rzeczą, którą każdy myślący poważnie o transakcji ma obowiązek zrobić, jest upewnienie się, że nie poniesiemy kosztów podatkowych związanych ze sprzedażą i pieniędzmi, które za nią otrzymamy. Można się przed nimi uchronić, ale to zależy od okresu, kiedy nabyliśmy mieszkanie oraz po jakim czasie je sprzedajemy, jaką cenę chcemy uzyskać oraz na co przeznaczymy zdobyte przez nas pieniądze?

Gdy dopełnimy dotąd opisanych formalności powinniśmy zastanowić się nad wyceną naszej nieruchomości. Istotne jest wybranie potencjalnej grupy docelowej, którą może zainteresować nasze mieszkanie oraz jak dużo pieniędzy może ona przeznaczyć na jego kupno. Pozwoli nam to nie tylko również określić specyfikę ogłoszenia, które w największym stopniu może ich zachęcić do pozostania na nim dłużej, a może nawet do skontaktowania się z nami oraz umówienia się na wizytę. Należy sprawdzić jak dużą powierzchnię ma nasze mieszkanie. W jakiej lokalizacji się znajduje? Czy zlokalizowana jest przy głównej drodze? Czy może bardziej na uboczu? Od kiedy jest oddane do zamieszkania? W jakim jest standardzie? Ile lat ma budynek, w którym znajduje się mieszkanie? Wskazane jest sprawdzić ceny mieszkań o podobnym wykończeniu, lokalizacji, jak również czy ich ceny w tym momencie rosną, czy spadają? Jest to ciężkie zadanie, dlatego niezwykle pomocna będzie opinia rzeczoznawcy.

Przygotuj mieszkanie pod sprzedaż w prawidłowy sposób!

Przygotowaliśmy najistotniejsze dokumenty, określiliśmy cenę, znamy mniej więcej potencjalnych klientów, więc nadszedł czas na zadbanie o wizerunek naszej nieruchomości oraz dostarczenie jak najbardziej pozytywnych odczuć osobom oglądającym. Fundamentalną czynnością jest jego dogłębne wysprzątanie, naprawienie felernych akcesoriów i usterek, na przykład wymiana żarówek. Najistotniejsze jest pierwsze wrażenie, w związku z tym usuń wszelkie pozostałe akcesoria dotychczasowych lokatorów. Wymaluj ściany – są to powierzchnie, które nawet bez żadnych niepożądanych czynników ulegają zabrudzeniom. Nada to mieszkaniu świeżości i zyska ono optycznie na wielkości. Zadbaj także o balkon, świeże ręczniki oraz wynieś śmieci. Sprawdź, czy instalacje wodne oraz elektryczne działają poprawnie, nie tylko dla bezpieczeństwa nowych mieszkańców, ale również dla swojego spokoju oraz komfortu.

W czasie oglądania mieszkania zaproponuj aktualnym domownikom wyjście na spacer, do kina, czy też do restauracji. Podsumowując wszystko, najlepiej, jeżeli potencjalni nabywcy będą mogli poczuć się jak u siebie w domu. W sytuacji, kiedy mieszkanie jest w stanie deweloperskim, sprawa jest uproszczona. Wystarczy pobieżne posprzątanie. Gdy nie masz czasu na zajęcie się porządkami, zawsze możesz wynająć firmę sprzątającą, która zrobi te wszystkie czynności za Ciebie.

Co jest istotne podczas promowania mieszkania na sprzedaż przez internet?

Możemy wystawić ofertę, ale jeżeli nie zrobimy tego poprawnie, jest duże ryzyko, że przepadnie ona w gąszczu setek ofert emitowanych na co dzień do sieci. Do odpowiedniej promocji potrzebujemy porządnej reklamy, co nie tylko spowoduje wzrost ilości ludzi odwiedzających Twoje ogłoszenie, ale również ilość zapytań, telefonów i maili zwiększających szansę na znalezienie odpowiedniego kupca!

Istotną sprawą jest jasny i dobry kontakt z Tobą, a także ewentualne negocjacje!

Jasny przekaz z kontaktem jest pożądany przez wielu zainteresowanych kupnem mieszkania. Aby ułatwić im jeszcze bardziej możliwość szybkiej i bezproblemowej rozmowy, zaproponuj dni oraz godziny, w których mogą Cię zastać i spokojnie z Tobą porozmawiać. Jeżeli dojdzie do negocjacji ceny, wysłuchaj, co mówi druga strona i spokojnie się zastanów. Gdyby emocje przybrały na sile podczas spotkania, zaproponuj inny termin! Dzięki temu ochłoniesz i przemyślisz temat jeszcze raz.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii

Brak Artykułów

Zastanawiasz się nad tym, jak sprzedać mieszkanie? Idealnie trafiłeś! W dzisiejszym artykule rozprawiamy się z tym trudnym tematem i podpowiadamy, jak szybko i skutecznie sprzedać swoje mieszkanie! Jest kilka istotnych zasad, które musisz przestrzegać i zrobić, zanim dojdzie do sprzedaży. Poniżej opisaliśmy aspekty związane z dokumentami, przygotowaniem lokalu na wizytę zainteresowanych oraz końcową rozmowę.Wycena nieruchomości – jak to zrobić? O czym należy pamiętać przy przygotowywaniu dokumentów?Kiedy myślimy o odpowiednio przeprowadzonej transakcji, powinniśmy przygotować wszelkie potrzebne dokumenty. Na początek sprawdź, jak wygląda twoje prawo do sprzedania nieruchomości. Zdarza się, że przedmiot sprzedaży posiada paru właścicieli lub postępowanie spadkowe nie zostało jeszcze zakończone. Istotna jest prawidłowa analiza dokumentu uzyskania praw do mieszkania. Następną rzeczą, którą każdy myślący poważnie o transakcji ma o...